Пятниця, 03.05.2024, 07:50
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 31
Показано матеріалів: 21-30
Сторінки: « 1 2 3 4 »

Во Ім'я Отця, і Сина і Святого Духа, амінь (тричі).
Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі. Боже, будь милостивий до мене грішного, Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене, грішного.

                                        МОЛИТВА ДО СВЯТОГО ДУХА

Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші. Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

                                         МОЛИТВА ДО ПРЕСВЯТОЇ ТРОЙЦІ

Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші, імені Твого ради. Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

                                          МОЛИТВА ГОСПОДНЯ

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім'я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого. 
Бо Твоє є Царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Помилуй нас, Господи, помилуй нас, бо жодного оправдання не маючи, ми, грішні, Тобі, як Владиці, цю молитву приносимо: помилуй нас. 
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові. 
Господи, помилуй нас, бо на Тебе ми надіємось: не прогнівайся дуже на нас і не пам'ятай беззаконь наших, але зглянься і нині, як Милосердний, і визволи нас від ворогів наших. Бо Ти Бог наш, а ми, люди Твої, всі творіння рук Твоїх та ім'я Твоє призиваємо. 
І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Милосердя двері відкрий нам, Благословенна Богородице, щоб ми, на Тебе надіючись, не загинули, а від усякого лиха Тобою визволилися. Бо Ти єси спасіння роду християнського. Господи помилуй (12 разів).

Молитви | Переглядів: 922 | Додав: Katsuba | Дата: 31.03.2010 | Коментарі (0)

Во ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь. (Тричі).
Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі

                                            МОЛИТВА МИТАРЕВА
Боже, будь милостивий до мене грішного.

                                           

                                             МОЛИТВА ДО ІСУСА ХРИСТА

Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного.

                                           

                                            МОЛИТВА ДО СВЯТОГО ДУХА

Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

                                            ТРИСВЯТЕ

Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
МАЛЕ СЛАВОСЛІВ'Я
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

                                            МОЛИТВА ДО ПРЕСВЯТОЇ ТРОЙЦІ
Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші, імені Твого ради. Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

                                            МОЛИТВА ГОСПОДНЯ
Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім'я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.
Бо Твоє є Царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.





Молитви | Переглядів: 1849 | Додав: Katsuba | Дата: 31.03.2010 | Коментарі (0)

МЕФОДІЙ,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель
Української Автокефальної Православної Церкви

Нещодавно з уст глави Української Православної Церкви Київського патріархату патріарха Філарета пролунало звинувачення на адресу єпископату Української Автокефальної Православної Церкви. Мовляв, ми, єпископи УАПЦ, не об’єднуємося з УПЦ КП, бо керуємося не благом Церкви, а своїми власними інтересами, побоюючись, що не знайдемо собі достойного місця в об’єднаній Церкві. Я не є прихильником публічних дискусій між церковними ієрархами. Однак, оскільки звинувачення має публічний характер, вимушений відповісти на нього прилюдно. Для того, аби не наслідувати чужих помилок і не поглиблювати непорозуміння між єпископатом УАПЦ та УПЦ Київського патріархату, намагатимусь висловлюватися максимально коректно та виважено. Сподіваюся, що наші критичні зауваження будуть сприйняті патріархом Філаретом з християнською любов’ю та розумінням. Адже метою будь-якої дискусії, а надто церковної, є не розбрат, а пошук єдності на якісно новому рівні.
Статті | Переглядів: 739 | Додав: Katsuba | Дата: 22.03.2010 | Коментарі (0)

5 травня 1920 р. УАПЦ проголосила про своє відновлення як незалежної Помісноі Церкви. Митрополита та перших єпископів поставлено 1921 р. з використанням виняткового звичаю пресвітерського рукоположення. Священство УАПЦ було винищене большевицькими окупантами протягом 1926 - 1937 рр. Єпархії УАПЦ продовжили діяти в Канаді, США.

1924 р. утворилася Польська Православна Церква, складена головно з українців та білорусів. 1942 р. єпископами Польської Православної Церкви відновлено УАПЦ в Україні на чолі з митрополитом Полікарпом Сікорським, яка після війни була знов заборонена большевиками. Єписокопат і частина духівництва виїхала за кордон, де УАПЦ діяла в повоєнний період.
Історія | Переглядів: 1159 | Додав: Katsuba | Дата: 18.03.2010 | Коментарі (0)

АВТОБІОГРАФІЯ


Я, Бойко Богдан Федорович, народився 29 вересня 1954 року на Львівщині, село Під’яків Перемишлянського району. Батьки мої Бойко Федір Михайлович і Бойко Ганна Петрівна, походять із селянських родин, які споконвіку проживали в даній місцевосці.
Я громадянин України з часу встановлення українського громадянства у 1991 році, все своє життя працював і проживав в Україні.
Видатні люди | Переглядів: 1452 | Додав: Katsuba | Дата: 18.03.2010 | Коментарі (4)

Братська могила… Могила, це слово в кожної людини викликає смуток, сум і роздуми. Хто ж спочиває у цих могилах ? Багато могил без імен, забуті, стерті, їхні імена зрівняні з землею, зарослі бур`яном, тільки пам`ять людей направляє на стежку, що веде до невідомої могили. В селі Борусів є така могила , в якій лежать останки 12 героїв – вояків ОУН УПА, які загинули у невірному бою з більшовицькими бандами КГБ в тяжкі 20 – 60 – ті роки національно – визвольного руху. Серед цих героїв, що пожаліли свого життя для Батьківщини, є Іван Захарків. В теперішній час, коли наша Україна нарешті здобула довгождану незалежність, люди забули про тих молодих борців, яким вони завдячують своєю волею. То ж хотілося б розказати про цих людей на яскравому прикладі Івана Захарків.

Видатні люди | Переглядів: 1547 | Додав: Katsuba | Дата: 12.03.2010 | Коментарі (0)

«Перша хвиля» – найраніша хвиля міграції з України, яка почалася близько 1880 р. і тривала до вибуху Першої світової війни. Кількасот українців з цієї хвилі опинилися в Сполученому Королівстві і поселилися в Манчестері, де вперше створили українську громаду в країні.
Історія | Переглядів: 629 | Додав: Katsuba | Дата: 04.03.2010 | Коментарі (0)

Вірш Ніни Романяк. Члена спілки письмеників України 29.02.2000р.
Вірші | Переглядів: 600 | Додав: Katsuba | Дата: 01.03.2010 | Коментарі (0)

Під'ярків... Село під ярами має свою давню Друга історію. найвища точка між Уралом і Карпатами розташована біля Підгородищ, а туди нам «рукою подати». Природа створила чудові умови для розведення і вирощування садів чим під'ярківці скористались і давно цим займаються. Надзвичайно цікавий краєвид відкривається перед очима, коли в погідну днину вийшли біля Стінки або на Сторожаю і подивились у напрямку Курович. Далеко видно. Були, мабудь, тяжкі часи, бо багато назв урочищ залишили для нас цю пам'ятку. Мене здавна цікавить краєзнавство. І тепер до нього я не байдужий, а ще більше мене захопила настияність і точність у виборі назв урочищ.
А з другого боку мене стривожило те, що багато під'ярківців не знають своєї історії, губляться назви і, щонайгірше, забуваються перека¬зи, легенди, пов'язані з селом. Це не стосується всіх, але, на жаль, багатьох.
Я вирішив зібрати все, що лишилось і передати його нащадкам.
Роботу розпочато із збирання стародавніх назв. Із зібраного складано словник, а також зроблено записи по черговості урочищ навколо села. Всі назви можна поділити на такі групи.
1. Історичні назви козацьких часів: Сторожня, Ваньківці.
2. Назви стародавньої міри землі, коли нашим предкам приходилось відвойовувати кланий родючих земель вид лісу: Лан.
3. Назви, які носять поетичність: Виргора.
4. Приналежність тій чи іншій людині поля, лісу і т.д.: Ксендзівів, Баськова долина, Кариів лісок. Таких назв багато.
Перекази та легенди | Переглядів: 1293 | Додав: Katsuba | Дата: 21.02.2010

Читальня "Просвіти" та культурне життя села до 1939 року
Відомо, що у 1884 році тут, як і в сусідніх Романові та Підгородищі, вже була читальня. Вона існувала до 1888 року. Протягом наступних 5 років вона не проявляла ознак діяльності. Але в кінці 1893 року таки відновила свою роботу. З ініціативи вчителя Гната Гамаля, о.Честинського, війта Толопки та громадського секретаря Гриньківа 20 грудня 1893 року відбулись її установчі збори, на яких до читальні записались 35 членів. Головою був обраний Марко Багрій, секретарем Григорій Лаврецький, а бібліотекарем Микита Карпа. Проте і після другого від¬новлення читальня через якийсь час занепала. 15 червня 1897 року мос¬квофільська газета "Галичанин" повідомила, що незабаром у Під’яркові та Городиславичах будуть відкриті читальні [32, ч. 134/1897]. У 1897 році під"ярківська читальня знову була повернута до життя. 10 червня тут побував люстратор "Просвіти" Василь Король, який під час 3-годинної лекції заохочував селян до роботи в читальні. Восени читальня вже мала 50 членів [18, с.2]. У 1903 році вже об’єднувала 118 членів, серед яких було 18 неписьменних. її бібліотека складалась з 170 книг. Переважно це були дешеві книжечки по 10-20 крейцерів [18, с.5].
Історія | Переглядів: 876 | Додав: Katsuba | Дата: 21.02.2010 | Коментарі (0)

1-10 11-20 21-30 31-31
Форма входу
Логін:
Пароль:
Категорії розділу
Історія [4]
Перекази та легенди [1]
Вірші [12]
Книги [0]
Статті [5]
Молитви [6]
Видатні люди [2]
Недільна школа [1]
Пошук
Друзі сайту
Погода в Україні
Статистика

Онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0